MIĘDZYNARODOWE TARGI STOMATOLOGICZNE KRAKDENT

W dniach 09 -10 marca 2018 byliśmy w Krakowie na 26 Międzynarodowych Targach Stomatologicznych KRAKDENT®.

Są to drugie co do wielkości targi stomatologiczne w Polsce. Wzięło w nich udział ponad 15 000 tysięcy przedstawicieli branży stomatologicznej, rekordowa liczba zaprezentowanych nowości oraz największa w dotychczasowej historii Targów KRAKDENT® liczba Wystawców – 450 firm z całego świata.

W ramach Targów KRAKDENT® odbywały się również:
• Spotkania z polskimi i światowymi ekspertami,
• Międzynarodowy Kongres DENTAL SPAGHETTI,
• KRAKDENT czyli kursy medyczne, konferencje, warsztaty dla lekarzy, techników dentystycznych, higienistek i asysty dentystycznej,
• Szkolenia i wykłady firm w salach i na stoiskach.

Nas zainteresował pantomograf Hyperion X5 na stoisku firmy STERN WEBER, który to zakupiliśmy dla naszych pacjentów.

Aparat Xyperion X5 pozwoli na natychmiastowe wykonywanie w naszej przychodni zdjęć panoramicznych łuków zębowych dzieciom i dorosłym, które będą przydatne do prawidłowej diagnozy i dalszego planowania kolejnych zabiegów. Szybkie skanowanie i krótki czas emisji powoduje, że pacjent otrzymuje małą dawkę promieniowania RTG. Obraz uzębienia jest natychmiast widoczny na wysokiej jakości monitorze przeglądowym. Pacjent na życzenie otrzyma kopię zdjęcia na płytce.

 

Z nowości dla pacjentów odnotowaliśmy:

SEYSSO Baby Pinguin Szczoteczka soniczna 0-3 lat ‌
Szczoteczka soniczna dla dzieci w wieku do 3 lat. Poruszając się z prędkością 16 000 drgań na minutę zapewnia delikatne i efektywne czyszczenie zębów i dziąseł dziecka. Została wyposażona w 2-minutowy Baby Timer, który pomaga w przestrzeganiu zalecanego czasu mycia zębów. Dodatkowo podświetlana końcówka ułatwia rodzicom mycie zębów dziecka, a lekka i ergonomiczna rękojeść w kształcie pingwinka pomaga wykształcić od najmłodszych lat prawidłowe nawyki związane z higieną jamy ustnej.

PIKSTERS SupaGRIP
Niciowykałaczki to idealne rozwiązanie dla osób, które nie lubią używać klasycznych nici dentystycznych. Dzięki formie miniaturowej procy ułatwiają wprowadzenie nici w przestrzeń międzyzębową nie podrażniając przy tym kącików ust.
Uchwyt niciowykałaczek Piksters SupaGRIP dzięki żebrowanej konstrukcji stabilnie leży w dłoni ułatwiając manewrowanie nicią. Taśma zastosowana w SupaGRIP'ach jest niezwykle miękka i delikatna, nie strzępi się i nie podrażnia brodawek dziąsłowych.
Niciowykałaczki Piksters SupaGRIP dostępne są w opakowaniach po 20, 30 i 50 sztuk
Producent: ERSKINE Oral Care Australia