Leczenie zębów nie musi być bolesne

znieczulenie

Czasy, gdy wizyta u stomatologa kojarzyła się z bólem, bezpowrotnie minęły. Dostępne metody leczenia oraz znieczulenia niwelują dyskomfort u pacjentów, zasiadających na stomatologicznym fotelu.

Czytaj więcej: Leczenie zębów nie musi być bolesne

Jak przygotować dziecko do wizyty u dentysty?

dentysta dziecka

Przychodzi dziecko do dentysty i… wpada w płacz albo histerię. Próbujemy je ze wszystkich sił uspokoić, lecz niestety nasze przekonywania nie odnoszą skutku. Jak uniknąć takiej sytuacji i jak przygotować dziecko do wizyty u dentysty, dowiesz się z naszego wpisu.

Czytaj więcej: Jak przygotować dziecko do wizyty u dentysty?

Na czym polega piaskowanie zębów ?

Piaskowanie zębów

Piaskowanie zębów zalicza się do podstawowych zabiegów stomatologicznych, szczególnie polecane jest osobom palącym papierosy, pijących duże ilości kawy czy też czy tez mocnej herbaty, ale również posiadaczom aparatów ortodontycznych osobom z tak zwanym „stłoczeniem zębów”. Istnieje również grupa ludzi, dla których zabieg piaskowania zębów nie jest polecany. Przeciwwskazaniem jest ciąża, alergia na którykolwiek składnik używany podczas zabiegu , zapalenie jamy ustnej, rany, owrzodzenia śluzówki. Osoby cierpiące na choroby serca, płuc i wątroby także powinny zrezygnować z tego typu zabiegów, dla tych którzy nie należą do tej grupy ryzyka, piaskowanie zębów jest jak najbardziej rekomendowane.

Czytaj więcej: Na czym polega piaskowanie zębów ?

Metody wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym

wybielanie-zebow
Piękny, zdrowy, biały uśmiech to marzenie każdego z nas. Nic bowiem nie jest lepszą ozdobą, niż rząd lśniących, śnieżnobiałych zębów.

Czytaj więcej: Metody wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym

Blog firmy DelMed

Witamy na blogu

Witamy na naszym blogu. Stworzyliśmy go po to, żeby zaprezentować i przybliżyć ofertę naszej firmy. Znajdziesz tu wiele przydatnych informacji dotyczących naszej branży oraz materiałów pomagających w dokonaniu wyboru właściwych elementów oferty. Mamy nadzieję, że znajdą tu Państwo wiele przydatnych informacji.