USŁUGI STOMATOLOGICZNE – LECZENIE ZĘBÓW W DEL MED.

Nasza oferta usług stomatologicznych obejmuje wiele metod leczenia zębów. O zdrowie jamy ustnej pacjentów dbamy kompleksowo, wykorzystując przy tym zarówno najnowocześniejsze techniki, jak i sprawdzone oraz poparte wieloletnim doświadczeniem metody: od zachowawczych i endodoncji, aż po skomplikowane zabiegi chirurgiczne. Z pełną ofertą gabinetu można zapoznać się poniżej.

 

01-profilaktyka-mini Profilaktyka

Profilaktyka ma na celu redukcję występowania próchnicy przez propagowanie właściwych nawyków higienicznych. Pomocna w utrzymaniu zdrowego uzębienia jest nie tylko prawidłowa codzienna higiena, ale też zabiegi oferowane w naszych gabinetach takie jak:

 • lakowanie,
 • lakierowanie,
 • usuwanie kamienia nazębnego (scaling),
 • piaskowanie zębów.

Ponadto udzielamy porad dietetycznych i przeprowadzamy profesjonalny zindywidualizowany do potrzeb pacjenta instruktaż higieny jamy ustnej.

W profilaktyce duże znaczenie ma działanie pacjenta, który powinien stosować się do poleceń lekarza w codziennej pielęgnacji jamy ustnej.

 

 

 

02-zachowawcza-mini Stomatologia zachowawcza

W zakres zabiegów stomatologii zachowawczej wchodzi leczenie próchnicy zębów oraz odbudowa tkanek zęba przy pomocy nowoczesnych materiałów wypełnieniowych. Wykonane w naszych gabinetach wypełnienia są wysoce estetyczne i praktycznie nie do odróżnienia od naturalnego uzębienia. Przywracają one również właściwy kształt zęba. W trakcie leczenia dokładamy wszelkich starań, aby zachować żywotność zęba. Leczenie kanałowe jest dla nas ostatecznością wykonywaną po wyczerpaniu wszelkich innych metod leczenia zachowawczego.

 

 

 

03-dziecieca-mini Stomatologia dziecięca

Przyjmujący w naszym gabinecie stomatolog dziecięcy zajmuje się takimi zagadnieniami jak:

 • higiena i pielęgnacja jamy ustnej noworodka i niemowlęcia,
 • ząbkowanie i zaburzenia ząbkowania,
 • leczenie zębów mlecznych,
 • leczenie zębów stałych,
 • leczenie chorób błony śluzowej u dzieci,
 • profilaktyka próchnicy, chorób błony śluzowej i wad zgryzu u dzieci

Pierwsza wizyta z dzieckiem w gabinecie stomatologicznym powinna odbyć się zanim zacznie boleć ząbek. Ma ona wpływ na przyszłe nastawienie dziecka do leczenia i kontaktów z dentystą. W czasie pierwszej wizyty stomatolog dziecięcy może pokazać maluchowi jego ząbki na monitorze za pomocą kamery wewnątrzustnej. Mały pacjent może również zaznajomić się z narzędziami oraz pojeździć na fotelu. Przy tej okazji przekazujemy zasady szczotkowania ząbków i podpowiadamy rodzicom, jak pomagać w tym swoim pociechom.

 

 

 

07-estetyczna-mini Stomatologia estetyczna

Pozwala poprawić wygląd zębów poprzez korektę koloru lub kształtu. Do najczęściej wybieranych usług należy wybielanie zębów, jednak stomatologia estetyczna oferuje współcześnie znacznie szersze metody upiększania uśmiechu. Nowoczesne metody leczenia uzębienia sprawiają, że uśmiech pacjentów może być o wiele odcieni bielszy, a zęby ustawione w idealnie prostych łukach zębowych. W stomatologii estetycznej stosujemy:

 • korony i mosty,
 • licówki,
 • odbudowę ubytków zębowych,
 • zamykanie szpar między zębami,
 • wybielanie zębów lampą Beyond,
 • wybielanie nakładkowe,
 • wybielanie zębów martwych.

 

 

 

05-protetyka-mini Protetyka

Leczenie protetyczne ma na celu przywrócenie funkcji narządu żucia, fonetyki i estetyki poprzez uzupełnienie braków zębowych. Każdy brakujący ząb powinien być uzupełniony, gdyż zapobiega to przechylaniu i przesuwaniu się zębów sąsiednich do luki, co przyczynia się do zaburzeń zgryzowych. Protetyka ma więc szczególne znaczenie nie tylko dla estetyki uśmiechu, ale też dla zdrowia. Nowoczesne rozwiązania protetyczne nie powodują dyskomfortu i problemów z żuciem. W naszych gabinetach każdy pacjent może liczyć na indywidualny dobór najodpowiedniejszej protezy. W zależności od potrzeb możemy zastosować też implanty, które zastępują nie tylko koronę, ale również korzeń zęba, zapobiegając degradacji kości i zapewniając niezwykle naturalny efekt.

Protetyka w przychodni Del MED to:

 • protezy ruchome (akrylowe, nylonowe, szkieletowe),
 • protezy na zasuwach i zatrzaskach,
 • korony (porcelanowe na metalu, pełnoceramiczne, metalowe lane),
 • wkłady koronowo- korzeniowe,
 • mosty ceramiczne na podbudowie metalowej, cyrkonowej lub złota galwanicznego,

 

06-endodoncja-mini

Leczenie kanałowe – endodoncja


Leczenie kanałowe polega na usunięciu chorobowo zmienionej miazgi z komory i kanałów zęba. To sposób na uratowanie zębów własnych pacjenta, których nie da się wyleczyć z wykorzystaniem metod zachowawczych.


Przed przystąpieniem do zabiegu wykonywane jest zdjęcie RTG, które pozwala ocenić ilość korzeni i kształt kanałów. W czasie leczenia endodontycznego w naszych gabinetach używany jest nowoczesny endometr japońskiej firmy Morita. Jest to urządzenie, które potrafi dokładnie zbadać długość kanału zębowego, dzięki czemu lekarz może podjąć precyzyjne leczenie kanałowe. Po oczyszczeniu kanał zębowy jest wypełniany wysokiej jakości materiałami, dzięki czemu ząb może jeszcze służyć pacjentowi przez wiele lat.

 

 

 

08-chirurgia-mini Chirurgia stomatologiczna

Oferujemy następujące zabiegi chirurgiczne:

 • usuwanie zębów mlecznych,
 • usuwanie zębów stałych,
 • usuwanie zębów mądrości,
 • usuwanie pozostawionych korzeni,
 • leczenie ropni,
 • pozostałe ekstrakcje chirurgiczne.

Zabiegi wykonywane są bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym. Po zabiegach lekarze udzielają pacjentom wyczerpujących informacji dotyczących tego, jak dalej samodzielnie kontynuować leczenie w domu.

 

 

 

10-periodontologia-mini Periodontologia

Periodontologia zajmuje się leczeniem chorób dziąseł i tkanek otaczających. Najczęstszym ich schorzeniem jest zapalenie przyzębia – paradontoza. Pierwszymi objawami chorób przyzębia jest zaczerwienienie, obrzęk oraz krwawienie dziąseł. Dolegliwości pozornie nie mające nic wspólnego z zębami wymagają interwencji stomatologa, który przy odpowiednio wczesnym zdiagnozowaniu problemu, skutecznie pomoże zapobiec powikłaniom. Paradontoza ma swoje źródło przede wszystkim w nieodpowiedniej higienie jamy ustnej. Prowadzi to do tworzenia się płytki nazębnej na wszystkich powierzchniach zębów, która później mineralizuje, tworząc kamień. Złogi te powinny być usuwane kilka razy w roku podczas zabiegów profilaktycznych w gabinecie stomatologicznym. Zachęcamy naszych pacjentów do przeprowadzenia następujących zabiegów:

 • scaling,
 • piaskowanie,
 • szynowanie rozchwianych zebów,
 • laseroterapia.

 

 

 

04-wybielanie-mini Wybielanie zębów

Wybielanie zębów wykonane przez stomatologa to całkowicie bezpieczna procedura, która pozwala cieszyć się promiennym uśmiechem bez nieprzyjemnych dolegliwości. Zabieg ten jest chętnie wybierany przez osoby, które przywiązują dużą wagę do wyglądu uzębienia i chcą móc uśmiechać się bez kompleksów. W naszej praktyce stosujemy trzy metody wybielania.

 • Wybielanie zębów lampą Beyond. Zabieg polega na pokryciu zębów wybielającym żelem, który zostaje aktywowany przez zimne światło lampy Beyond. Cykl wybielania trwa około 15 minut i warto go powtórzyć trzykrotnie. Efekty wybielania są widoczne natychmiast po zakończeniu każdego z cykli. Przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić zęby z osadów i kamienia.
 • Wybielanie zębów przy użyciu lasera SMARTm PRO. Proces przebiega w podobny sposób jak dla metody opisanej powyżej, jednak użycie lasera pozwala znacznie skrócić czas zabiegu.
 • Wybielanie zębów metodą nakładkową. Pobierane są wyciski zębowe, z których tworzy się indywidualne nakładki na zęby. Nakładki i wybielający żel pacjent otrzymuje do domu i według instrukcji lekarza nakłada na noc na zęby nakładki wypełnione żelem. Proces wybielania trwa kolejnych 8 nocy, efekty są trwałe i widoczne już po kilku dobach.

 

 

 

09-rtg-mini RTG zębów

Radiowizografia pojedynczego zęba jest to wykonywane punktowo zdjęcie RTG leczonych zębów. Dawka promieniowania podczas wykonywania badania jest zredukowana do minimum, dzięki czemu możliwe jest nawet kilkukrotne powtarzanie zdjęcia podczas jednej wizyty. Wynik badania w postaci obrazu na wysokiej klasy monitorze zawieszonym nad głową pacjenta jest widoczny natychmiast. Dzięki cyfrowej obróbce zdjęcia stomatolog może dokonać pomiarów głębokości wierzchołka zęba i rozpocząć skuteczne leczenie kanałowe.

 

 

 

11-laser-mini Zabiegi laserem

W naszej przychodni zastosowano nowoczesny laser SMARTm PRO 6W1 firmy Lasotronix. Jest to wszechstronne urządzenie do cięcia, koagulacji, odparowania, sterylizacji, biostymulacji oraz fotoaktywnej dezynfekcji tkanek twardych i miękkich. Laser zapewnia maksymalny komfort i jakość pracy, gdyż zabiegi nim wykonywane są bezkrwawe. Urządzenie pracuje tylko w miejscu kontaktu światłowodu z tkanką, zamykając jednocześnie naczynia krwionośne i limfatyczne, co w wielu przypadkach oznacza brak konieczności zakładania szwów.

Laser SMARTmPRO wykorzystuje dwie długości fali 635nm i 980nm, które wzajemnie się uzupełniają. Tryb pracy urządzenia może być ciągły lub impulsowy. Zalecane zakresy mocy na tkance dla każdej długości fali są ustawione fabrycznie z możliwością ich regulacji.

Przykładowe zastosowanie fali 980nm:

 • protetyka, implantologia, chirurgia: cięcie, nacinanie oraz koagulacja tkanek miękkich - terapia, kształtowanie linii dziąsła, opracowywanie pola protetycznego, przygotowanie rowka dziąsłowego przed wyciskiem wraz z osuszaniem pola zabiegowego, odsłanianie implantów, nacinanie ropni do drenażu wraz z dezynfekcją jamy ropnia, podcinanie wędzidełka języka i wargi górnej/dolnej, wycinanie nadziąślaków, brodawek i włókniaków,
 • periodontologia: eliminacja bakterii w kieszonkach dziąsłowych,
 • endodoncja: odkażanie systemu korzeniowego i zamknięcie (zeszkliwienie) mikrokanalików,
 • wybielanie estetyczne i medyczne: całych łuków zębowych lub pojedynczych zębów

Przykładowe zastosowanie fali 635nm:

 • biostymulacja: stanów zapalnych, podrażnień, obnażenia miazgi, nadwrażliwości szyjek, przewlekłych i lekoopornych stanów zapalnych dziąseł i przyzębia, około protetycznej martwicy dziąseł, odleżyn protetycznych, suchego zębodołu i zapalenia jamy ustnej, stanów zapalnych zatok szczękowych, zanikowego zapalenia śluzówki gardła, pooperacyjnych ran gardła, neuralgii nerwu trójdzielnego, urazów stawu skroniowo-żuchwowego, gojenie tkanek po chirurgicznym modelowaniu, regeneracja błony śluzowej, tamowanie krwawienia po ekstrakcji zęba, niwelowanie aft i opryszczek, regeneracja włókien nerwowych,
 • fotoaktywna dezynfekcja: kanałów korzeniowych, kieszonek dziąsłowych, wspomaganie leczenia zmian okołowierzchołkowych, periodontitis oraz periimplantitis, odkażanie ubytków przed wypełnieniem, leczenie aft przewlekłych i nawrotowych, rozległych i punktowych stanów zapalnych jamy ustnej wywołanych wirusem opryszczki i innymi wirusami, higienizacja okolic przyszyjkowych po skalingu.